e-περιοδικό της Ενορίας Μπανάτου εν Ζακύνθω. Ιδιοκτήτης: Πρωτοπρεσβύτερος του Οικουμενικού Θρόνου Παναγιώτης Καποδίστριας (pakapodistrias@gmail.com), υπεύθυνος Γραφείου Τύπου Ι. Μητροπόλεως Ζακύνθου. Οι δημοσιογράφοι δύνανται να αντλούν στοιχεία, αφορώντα σε εκκλησιαστικά δρώμενα της Ζακύνθου, με αναφορά του συνδέσμου των αναδημοσιευόμενων. Η πνευματική ιδιοκτησία προστατεύεται από τον νόμο 2121/1993 και την Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης, κυρωμένη από τον νόμο 100/1975.

Τα νεότερα στα θεματικά ένθετα

Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2020

Η Αυτοκέφαλη Εκκλησία της Ουκρανίας τιμώντας τον Αρχάγγελο Μιχαήλ [+photos]

Πρωί 21ης Νοεμβρίου 2020 (8/11 με το ιουλιανό ημερολόγιο) και στο Κίεβο έγινε η εόρτια Σύναξη των Αγίων Ταξιαρχών, τιμώντας ιδιαιτέρως τον Αρχιστράτηγο Μιχαήλ στον Kαθεδρικό Ναό του Ταξιάρχη Αυτού, στον φερώνυμο Καθεδρικό με τους χρυσούς τρούλους, στο κέντρο του Κιέβου, έδρα της Αυτοκέφαλης Εκκλησίας της Ουκρανίας. 

Τον προεστώτα της Ευχαριστιακής Συνάξεως, Μακ. Μητροπολίτη Κιέβου και πάσης Ουκρανίας κ. Επιφάνιο, περιεστοίχισαν λειτουργικώς πολλοί Αρχιερείς της εν λόγω Εκκλησίας, καθώς επίσης -για πρώτη φορά- ο νεοχειροτονηθείς Επίσκοπος Κομάνων κ. Μιχαήλ, Έξαρχος του Οικουμενικού Πατριαρχείου στο Κίεβο. 

Κατά τη διάρκεια της θείας Λειτουργίας, ο Αρχηγός της τοπικής Ορθόδοξης Εκκλησίας της Ουκρανίας χειροτόνησε Πρεσβύτερο τον φοιτητή της Ορθόδοξης Θεολογικής Ακαδημίας του Κιέβου, Διάκονο Ζακάρ Ζαλίζνη.

Ο Αρχιεπίσκοπος Τσερνιχίβ κ. Ευστράτιος κήρυξε τον θείο λόγο από άμβωνος. Αναπέμφθηκε, εξάλλου, δέηση για την κατάπαυση της Πανδημίας και Τρισάγιο για την ανάπαυση της ψυχής του μακαριστού πατριάρχου Σερβίας Ειρηναίου. 

Εν κατακλείδι, ο Μακαριώτατος συνεχάρη τον Πατριαρχικό Έξαρχο, Επίσκοπο Κομάνων, για τη χειροτονία του εις Επίσκοπον. Με τη σειρά του, ο Επίσκοπος Μιχαήλ ευχαρίστησε τον Μητροπολίτη Επιφάνιο και μετέφερε θερμούς αδελφικούς από τον Παναγιώτατο Οικουμενικό Πατριάρχη Βαρθολομαίο.


Божественна літургія в день свята Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних

21 Листопада 2020

У день Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, 21 листопада 2020 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію у кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, який сьогодні відзначає престольне свято.

Його Блаженству співслужили митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Васильківський Лаврентій, єпископ Фастівський Володимир, єпископ Шепетівський Адріан, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан,  Екзарх Вселенського Патріарха єпископ Команський Михаїл, всечесна братія Золотоверхої обителі та запрошене духовенство.

Під час відправи лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії), а також за упокій новопреставленого Святійшого Патріарха Сербського Іринея та загиблих Героїв Небесної сотні.

Також за богослужінням Предстоятель помісної Української Православної Церкви звершив священничу хіротонію над студентом Київської православної богословської академії дияконом Захаром Залізним.

На запричасному стиху проповідь виголосив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Наприкінці Божественної літургії Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх з першосвятительським словом.

«Найперше вітаю усіх з величним свято, храмовим святом нашого кафедрального собору, який освячений на честь святого Архістратига Божого Михаїла. Святкуючи сьогодні ми радіємо та підносимо молитви до нашого небесного покровителя, який очолює воїнство небесне і протистоїть будь-якому злу. Так само і кожен християнин повинен протистояти злу, тому що наше життя – це духовна боротьба, постійна боротьба із гріхом і злом», – зокрема сказав Блаженнійший владика.

Окрiм того, Предстоятель зазначив, що цей день для українців є особливим, адже якщо ми пригадаємо нашу нещодавню історію, то саме з цього свята починалася боротьба в результаті якої ми сьогодні відзначаємо День Свободи та Гідності.

Його Блаженство згадав і Небесну сотню – людей, які протистояли злу, адже бажали, щоби наша держава розвивалася у демократичний спосіб та на засадах правди.

Владика  висловив думку, що володіючи незалежністю державною ми здобули також і свободу церковну, оскільки маємо визнання з боку Вселенського Патріарха, та з боку кількох інших помісних Церков. І хоч попереду багато складнощів, однак з допомогою небесного покровителя – Архістратига Божого Михаїла усі перепони, які є виявом зла, будуть подолані, адже ми рухаємося шляхом правди.

«Ця боротьба триває вже століттями і скоро ми будемо святкувати тільки другу річницю з часу проведення Об’єднавчого Собору, тому ми повинні бути вдячні Богові, що за такий відносно короткий час ми сподобилися багатьох благодатних дарів, ми маємо визнання, ми зберегли єдність й ми продовжуємо спільно розбудовувати нашу Церкву. Тому і сьогодні будемо просити у Бога благословення, щоб Господь і надалі був милостивим до всіх нас», – підсумував Предстоятель.

На завершення Блаженнійший владика привітав Екзарха Вселенського Патріарха єпископа Команського Михаїла з Днем тезоіменитства. Своєю чергою єпископ Михаїл подякував Митрополиту Епіфанію та передав сердечні братні вітання від Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія.

Цього ж дня з нагоди 65-ліття з Дня народження та 10-ї річниці архієрейської хіротонії Його Блаженство нагородив єпископа Білогородського Іоана орденом святого Архістратига Михаїла першого ступеня. Також з нагоди 10-ї річниці архієрейської хіротонії орденом святого рівноапостольного князя Володимира першого ступеня було нагороджено єпископа Фастівського Володимира.

Пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ)











































Δεν υπάρχουν σχόλια: