Σε κατανυκτική ατμόσφαιρα τελέστηκε στη Μονή Στροφάδων και Αγίου Διονυσίου Ζακύνθου, η Ακολουθία του Επιταφίου Θρήνου, από τους Σεβ. Μητροπολίτες Δωδώνης κ. Χρυσόστομο και Ζακύνθου κ. Διονύσιο Δ΄, ενώ ακολούθησε η περιφορά του Επιταφίου εντός του Ναού. Αρκετοί ήταν οι πιστοί που θέλησαν, τηρώντας τα μέτρα κατά του Κορονοϊού, να συμμετάσχουν απόψε στην Ιερά Ακολουθία.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου