Πραγματοποιήθηκε σήμερα, Σάββατο, 27η Νοεμβρίου 2021, στα Φηρά της Σαντορίνης και δη στον εκεί Μητροπολιτικό Ναό, με κάθε εκκλησιαστική μεγαλοπρέπεια, αλλά και αυτοσυγκράτηση λόγω του ισχύοντος φόβου εκ του Κορονοϊού, η αναμενόμενη Ενθρόνιση του νέου Μητροπολίτου Θήρας, Αμοργού και Νήσων κ. Αμφιλοχίου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου