Βράδυ Παρασκευής, 11ης Μαρτίου 2022, στον Ναό της Φανερωμένης Βανάτου, εψάλη η Ακολουθία των Α΄ Χαιρετισμών προς την Θεομήτορα. Τον ιερουργό Εφημέριο π. Παναγιώτη Καποδίστρια πλαισίωσαν ιεροψαλτικώς οι κ.κ. Σταμάτιος Ζούλας και Σπυρίδων Σαρατσένος παππούς και εγγονός. Ομίλησε κατάλληλα απ' άμβωνος οκ. Ζούλας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου