e-περιοδικό της Ενορίας Μπανάτου εν Ζακύνθω. Ιδιοκτήτης: Πρωτοπρεσβύτερος του Οικουμενικού Θρόνου Παναγιώτης Καποδίστριας (pakapodistrias@gmail.com), υπεύθυνος Γραφείου Τύπου Ι. Μητροπόλεως Ζακύνθου. Οι δημοσιογράφοι δύνανται να αντλούν στοιχεία, αφορώντα σε εκκλησιαστικά δρώμενα της Ζακύνθου, με αναφορά του συνδέσμου των αναδημοσιευόμενων. Η πνευματική ιδιοκτησία προστατεύεται από τον νόμο 2121/1993 και την Διεθνή Σύμβαση της Βέρνης, κυρωμένη από τον νόμο 100/1975.

Τα νεότερα στα θεματικά ένθετα

Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου 2022

Καβάλα: Πώς η Εκκλησία της Ουκρανίας μετέδωσε την Δοξολογία επί τη αφίξει Βαρθολομαίου - Επιφανίου [50 photos]

В другій половині дня 5 вересня 2022 р. Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній та делегація Православної Церкви України молилися у кафедральному соборі святого апостола Павла в м. Кавала (Греція) під час Подячного молебню (Доксології), який очолив Всесвятійший Вселенський Патріарх Варфоломій.

Після завершення молитви правлячий архієрей митрополит Філіпп, Неаполя і Тасоса Стефан звернувся до Вселенського Патріарха, до Предстоятеля ПЦУ, до численних ієрархів, духовенства, представників державної та місцевої влади, військовослужбовців Грецької Республіки та всіх присутніх зі словом. Згадуючи насичені подіями попередні дні візиту, владика сердечно подякував Його Всесвятості та Його Блаженству.

Митрополит Стефан підкреслив важливість прибуття Предстоятеля Православної Церкви України до Греції та висловив підтримку Церкві й народу України, які страждають від російської агресії. «Від нас Церква України приймає розраду в скорботі, підтримку, любов, молитви, вболівання, братське єднання у Христі Ісусі», – сказав він.

Вселенський Патріарх Варфоломій у своєму слові подякував митрополиту Стефану і всім, хто долучився до підготовки і проведення візиту. Серед інших тем він торкнувся також і української. «Минулого року на запрошення президента Володимира Зеленського ми були присутні у Києві на святкуваннях 30-ліття Незалежності. Чи можливо було тоді уявити, які страждання і горе невдовзі прийдуть туди? Блаженнійший Московський патріарх Кирил виправдовує цю війну, навіть називає її священною. Це не священна війна, це – диявольська війна!», – підкреслив Патріарх.

«Церква України має глибоку і давню історію, а історія не може повернутися назад. Тільки Йордан повернувся назад, а все, що зроблене для Церкви України – не зміниться! Ми дуже любимо і цінуємо Церкву України та її Предстоятеля, який у таких важких умовах зміг приїхати, щоби розділити з нами молитву і радість спілкування», – сказав Всесвятійший владика.

Після завершення Доксології Предстоятелі та гості відбули до місцевого археологічного музею, де програма візиту продовжилася.

Пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ)


Δεν υπάρχουν σχόλια: