![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhK8EzyhWMNq41CgYrIair5otp0q2maCvPEIn0Xk9Ha6oKcrIGPspTztlFhIovY-f9q3fxcNceHmaAj6ZGY0yPLbSwOCarD9H5ztJh0DB5H-b_CAEWJCQj79a91vGdBJ_ok-2jNh32x3vuxOKUtpBSAHH5ygbPV8LK7JTeKpcpuKTtnaTHtxiXchWNs/w480-h640/1.jpg)
Νυχθημερόν
Με ιδιαίτερη λαμπρότητα τελέστηκε σήμερα, Τρίτη 25 Οκτωβρίου 2022, ο Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός του Αγίου Δημητρίου του Μυροβλύτου στο Άαχεν τής Γερμανίας.
Στον εσπερινό χοροστάτησε ο Θεοφ. Επίσκοπος Αργυρουπόλεως κ. Αμβρόσιος πλαισιούμενος από ιερείς των γύρω περιοχών. Τον Θείο Λόγο κήρυξε ο Θεοφιλέστατος, ο οποίος αναφέρθηκε στο βίο του Αγίου Μεγαλομάρτυρα.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου