Πρωί 26ης Δεκεμβρίου 2022, στον Ναό της Φανερωμένης Βανάτου, η Ευχαριστιακή Σύναξη της Παναγίας, ιερουργούντος του άγοντος τα ονομαστήριά του (κατά τη ζακυνθινή συνήθεια) Εφημερίου, π. Παναγιώτου Καποδίστρια. Έψαλαν, κατά το ζακύνθιο μουσικό ύφος, οι κ.κ. Διονύσιος Πόθος, Χρυσοβαλάντης Δρογγίτης και άλλοι βοηθοί ιεροψάλτες. Στο τέλος υπήρξαν κεράσματα για όλους.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου