Ρίψη του Τιμίου Σταυρού, για πρώτη φορά, στο Φράγμα Γαδουρά Ρόδου, έγινε ανήμερα των Θεοφανίων 2023, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου πρώην Γάνου και Χώρα κ. Αμφιλοχίου. Παρών και ο Αρχιμανδρίτης Νεκτάριος Πόκκιας, Ιεροκήρυκας Ι. Μ. Ρόδου και υπεύθυνος της τηλεόρασης ΘΑΡΡΙ, η οποία μάλιστα κάλυψε το γεγονός και μπορείτε να το δείτε ακολούθως:
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου