Πρωί Κυριακής της Σταυροπροσκυνήσεως, 19 Μαρτίου 2023, στον νεόδμητο και μεγαλοπρεπή Καθεδρικό Ναό του Αγίου Αποστόλου Βαρνάβα της Λευκωσίας, Ιερατικό Συλλείτουργο για την εορτή. Προέστη ιερατικώς ο Πρωτοπρεσβύτερος Κυπριανός Κουντούρης, ο οποίος και ομίλησε εμπνευσμένα προς το εκκλησίασμα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου