Η καθημερινή Εφημερίδα "Ερμής" της Ζακύνθου, φ. 6635, 3.4.2024, σ. 4, δημοσίευσε φωτορεπορτάζ από την πρόσφατη εκδήλωση του "Αληθώς", ήτοι του Μορφωτικού Κέντρου Λόγου και Τέχνης Ενορίας Βανάτου, αφιερωματική στα 50 χρόνια από την εισβολή των Τούρκων και την Κατοχή της μισής Κύπρου. Θερμές ευχαριστίες οφείλονται στους υπεύθυνους της εφημερίδας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου