Σήμερα, απόγευμα 20ής Μαΐου 2024, στον πανηγυρίζοντα Ναό των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης της ευάνδρου Κοινότητος Σταυροδρομίου Κωνσταντινουπόλεως, εψάλη Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Οικουμενικού Πατριάρχου κ.κ. Βαρθολομαίου Α΄. Τον Πατριάρχη προσεφώνησε θερμά ο Σεβ. Μητροπολίτης Σαράντα Εκκλησιών κ. Ανδρέας, Αρχιερατικώς Προϊστάμενος της Κοινότητος Σταυροδρομίου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου