Τελέστηκε σήμερα, 8 Αυγούστου 2021, Κυριακή Ζ' Ματθαίου, στο ναΰδριο της Σχολής ο Όρθρος και η Θεία Λειτουργία, μετά το πέρας της οποίας ανεγνώσθη νεκρώσιμο τρισάγιο υπέρ αναπαύσεως της ψυχής του μακαριστού Μητροπολίτου Θεοδωρουπόλεως κυρού Γερμανού επ' αφορμή της συμπληρώσεως τριών ετών από της οσιακής εις Κύριον εκδημίας του. Ο αοίδιμος ιεράρχης υπήρξε απόφοιτος της Σχολής (1954), αλλά και Ηγούμενος αυτής κατά τα έτη 1991-1995.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου