Θεία Λειτουργία τελέσθηκε την Δευτέρα, 18η Οκτωβρίου 2021, στην Αδριανούπολη και δή στον Ναό του Αγίου Γεωργίου, επί τη ευκαιρία συμπλήρωσης 7 ετών από την εκλογή του οικείου Ποιμενάρχου, Σεβ. Μητροπολίτου Αδριανουπόλεως κ. Αμφιλοχίου. Παρόντες ήταν ο Πρόξενος και Υποπρόξενος του Βουλγαρικού Προξενείου και εκπρόσωπος του Έλληνα Προξένου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου