Το μικρό αυτό μελέτημα αποτελεί ομιλία του π. Παναγιώτη Καποδίστρια, κατά τον επίσημο εορτασμό που οργάνωσαν οι Θεολόγοι της Ζακύνθου στο Εκκλησιαστικό Κέντρο Νεότητος της Ιεράς Μητροπόλεως Ζακύνθου, για τους Τρεις Ιεράρχες, στις 30 Ιανουαρίου 1994. Ακολούθως δημοσιεύτηκε στο περιοδικό ΚΟΙΝΩΝΙΑ, 37 (Απρίλιος-Ιούνιος 1994) 168-172.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου