Πρωί Β΄ Κυριακής των Νηστειών, 20ής Μαρτίου 2022, ή του Αγίου Γρηγορίου του Παλαμά, έλαβε χώραν η κυριακάτικη Ευχαριστιακή Σύναξη στον Ναό της Παναγούλας εν Βανάτω Ζακύνθου, ιερουργούντος του Εφημερίου π. Παναγιώτου Καποδίστρια, ψαλλόντων δε των κ.κ. Σταματίου Ζούλα, Παναγιώτου Γιατρά και Σπυρίδωνος Δρογγίτου. Εξ αυτών ο κ. Ζούλας ομίλησε κατάλληλα κι εμπνευσμένα προς το εκκλησίασμα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου