Πρωτοχρονιά 2023, επί τη εορτή της Περιτομής του Κυρίου και τη μνήμη του Αγίου Βασιλείου του Μεγάλου, στον Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Νικολάου των Ξένων Ζακύνθου, προεστώτος του οικείου Μητροπολίτου, Σεβ. Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄, συμπροσευχομένου δε του Σεβ. Μητροπολίτου Δωδώνης κ. Χρυσοστόμου. Ακολούθησε η καθιερωμένη Δοξολογία, με την παρουσία των Αρχών του νησιού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου