Σήμερα, Κυριακή των Απόκρεω, 19 Φεβρουαρίου 2023, στον Ναό Αγίου Νικολάου Μουζακίου Ζακύνθου, τελέστηκε Αρχιερατική Λειτουργία, κατά την οποίαν ο Σεβ. Μητροπολίτης Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄ απένειμε το οφίκιο του Οικονόμου Σταυροφόρου στον Εφημέριο π. Αντώνιο Καλόφωνο, μαζί με το αξίωμα της Πνευματικής Πατρότητας, αφού νουθέτησε με θερμά λόγια τον νέο οφικιούχο, ο οποίος έχει 26 χρόνια ιεροσύνης και αγαπάται απ' όλους εξαιρετικά. Άξιος!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου