Εσπέρας 14ης Δεκεμβρίου 2023, στον πανηγυρίζοντα Ναό του Αγίου Ελευθερίου πόλεως Κερκύρας, τιμώντας τον Άγιο Ιερομάρτυρα Ελευθέριο. Προεστός του εόρτιου Εσπερινού είναι ο Πρωτοπρεσβύτερος Θεμιστοκλής Μουρτζανός, Γενικός Αρχιερατικός Επίτροπος Ι. Μ. Κερκύρας, ο οποίος μάλιστα έχει και την ευθύνη της ομιλίας προς το εκκλησίασμα. Πάντα τα δέοντα έχει φροντίσει ο άξιος Εφημέριος, Πρωτοπρεσβύτερος Δημήτριος Κοσκινάς.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου