Πρωί 9ης Δεκεμβρίου 2022, στην πόλη της Κέρκυρας και δη στον Ναό των Αγίων Ελευθερίου και Άννης, τελείται εόρτιο Ιερατικό Συλλείτουργο τιμώντας την σήμερον μνημονευομένη Σύλληψη της Αγίας Άννης της Θεοπρομήτορος. Ο καλός Εφημέριος, Πρωτοπρεσβύτερος Δημήτριος Κοσκινάς, έχει μεριμνήσει για τα δέοντα της εορτής.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου