Ο Τίμιος Σταυρός, ο φυλασσόμενος μόνιμα στον Ναό της Αναστάσεως βρίσκεται αυτές τις ημέρες, για προσκύνημα και ευλογία του λαού της Ιορδανίας, στον Καθεδρικό Ναό της Υπαπαντής του Κυρίου, στο Αμμάν. Σήμερα το πρωί έγινε θ. Λειτουργία των προηγιασμένων Δώρων, στην οποία προέστη ο οικείος Μητροπολίτης Σεβ. Φιλαδελφείας κ. Βενέδικτος.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου