Άθωνας, το αγιώνυμον Όρος των προσευχών, πρωί 18ης Ιανουαρίου 2016 (5/1, με το παλαιό ημερολόγιο), με προεστώτα των Μεγάλων Ωρών, του Εσπερινού, της θείας Λειτουργίας του Μεγάλου Βασιλείου και του Μεγάλου Αγιασμού, του Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄, ο οποίος κατ' αυτές τις ημέρες βρίσκεται προσκυνητής σε διάφορες αγιορείτικες Μονές. Όλοι και παντού εκφράζουν στον Σεβ. Μητροπολίτη μας σεβασμό και καρδιακή αγάπη!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου