Πρωί εορτής της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος, 6 Αυγούστου 2022, στο φερώνυμο πανηγυρίζον Ενοριακό Παρεκκλήσιο, στο Κοιμητήριο της Κουκουναρίας, δεύτερης Ενορίας του Βανάτου. Λειτούργησε ο οικείος Εφημέριος, Αρχιμανδρίτης Πορφύριος Γουσέτης, εκκλησιάστηκαν δε αρκετοί κάτοικοι της Ενορίας αυτής, αλλά και από το κεντρικό Βανάτο, καταγόμενοι από εκεί.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου