Εσπέρας Τετάρτης Β΄ εβδομάδας των Νηστειών, 8 Μαρτίου 2023, στον Ναό της Παναγούλας Βανάτου, πραγματοποιήθηκε Θεία Λειτουργία των Προηγιασμένων Δώρων, ιερουργούντος του Εφημερίου, π. Παναγιώτου Καποδίστρια, ψαλλόντων δε των κ.κ. Σταματίου Ζούλα, Παναγιώτου Γιατρά και Σπυρίδωνος Δρογγίτου. Ο κ. Ζούλας, έμπειρος ομιλητής, ομίλησε κατάλληλα προς τους πιστούς. Σχεδόν όλοι οι εκκλησιασθέντες μετέλαβαν των Αχράντων Μυστηρίων.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου