ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΣ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗΣ ΕΟΡΤΗΣ ΑΥΤΟΥ Ο ΠΑΤΡΙΑΡΧΗΣ ἐδέχθη εἰς ἀκρόασιν τόν Σεβ. Μητροπολίτην Κυδωνίας καί Ἀποκορώνου κ. Δαμασκηνόν μετά τοῦ Πανοσιολ. Ἁρχιμανδρίτου κ. Κυρίλλου Διαμαντάκη, Ἀρχιγραμματέως τῆς Ἱ. Ἐπαρχιακῆς Συνόδου τῆς Ἐκκλησίας Κρήτης, ἐκπροσωποῦντας τήν Ἐκκλησίαν Κρήτης κατά τά ὀνομαστήρια Αὐτοῦ. Τούς Πανοσιολ. Ἀρχιμανδρίτας κ. Δαμασκηνόν Λιονάκην, Πρωτοσύγκελλον τῆς Ἱ. Μητροπόλεως Κυδωνίας καί Ἀποκορώνου, καί κ. Ἀμφιλόχιον Παπαγιαννάκην, καί τάς Εὐγεν. κυρίας Σταματίαν Μποράκη-Κρομμυδάκη καί Ἰωάνναν Μουστάκα-Καρατζᾶ, ἐκ Χανίων.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου