Οι Ενορίτισσες και Ενορίτες του Μπανάτου μόχθησαν για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα ως προς το στόλισμα του Επιταφίου, στον Ναό της Παναγούλας μας. Σαφώς, φέτος είναι μια καλύτερη χρονιά, συγκρινόμενη με την περυσινή. Ας ελπίσουμε, του χρόνου να είναι όλα καλύτερα και από φέτος, γρήγορα μάλιστα, τα δεινά της Πανδημίας να αποτελούν ένα κακό παρελθόν! Εύγε, καλοί μου Ενορίτες! Είμαι περήφανος που Σάς έχω και δοξάζω τον Θεό γι' αυτό!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου