Δειλινό Παρασκευής, 10ης Μαρτίου 2023, στον Ναό της Φανερωμένης Βανάτου, εψάλη η Ακολουθία των Β΄ Χαιρετισμών προς την Παναγία. Τον λειτουργό Εφημέριο, π. Παναγιώτη Καποδίστρια, πλαισίωσαν άριστα από του ψαλτηρίου οι Ιεροψάλτες Δημήτριος Κάνδηλας, Σταμάτιος Ζούλας, Σπυρίδων Σαρατσένος και Σπυρίδων Δρογγίτης. Ο κ. Ζούλας, έγκριτος θεολόγος της Ζακύνθου, ομίλησε πειστικά προς το εκκλησίασμα, με θεομητορική αναφορά του λόγου του.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου