Όπως προαναγγέλλει η σχετική αφίσα, που ήδη έχει τοιχοκολληθεί παντού στην περιοχή μας, το ερχόμενο Σάββατο, 1 Μαρτίου 2014, στις 2 το μεσημέρι, στο πλάτωμα του ναού της Παναγούλας Μπανάτου, θα παιχτεί επίκαιρη "Ομιλία" (δηλαδή: παράσταση ζακυνθινού λαϊκού θεάτρου), με τίτλο "Ο Φαταούλας Άρχοντας", από την δραστήρια παρέα του Λαϊκού Ομίλου Μπανάτου, ενώ στη συνέχεια θα υπάρξει και αποκριάτικο φαγοπότι για όσους παραβρεθούν!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου