Μοναχική ήταν εφέτος (σήμερα, Κυριακή Ι΄ Λουκά, 6.12.2020) η κατ' έτος εορτή στον πανηγυρίζοντα Ναό του Αγίου Νικολάου Κουκουναρίας, δεύτερης Ενορίας του Μπανάτου εν Ζακύνθω, εξαιτίας των ειδικών προφυλάξεων έναντι του επικρεμάμενου κινδύνου εκ του Covid-19. Ιερούργησε σεμνοπρεπώς ο Εφημέριος της φιλοπρόοδης αυτής μικρής Ενορίας, Ιερομόναχος Πορφύριος Γουσέτης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου