Φωτοστιγμές από την επίσκεψη του Οικουμενικού Πατριάρχου κ.κ. Βαρθολομαίου, στο εν Αθήναις Πατριαρχικό Γραφείο, πριν το μεσημέρι της Δευτέρας, 22ας Νοεμβρίου 2021. Εκεί τον υποδέχθηκε δεόντως και καθηκόντως ο Σεβ. Μητροπολίτης Αδριανουπόλεως κ. Αμφιλόχιος, Διευθυντής του Γραφείου Εκπροσωπήσεως του Οικουμενικού Πατριαρχείου στην Αθήνα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου