Το εσπέρας της Τετάρτης, 7ης Σεπτεμβρίου 2022, στην πανηγυρίζουσα το Γενέθλιο της Θεοτόκου Γυναικεία Μονή της Ελευθερωτρίας, στην περιοχή Λαγοπόδο Ζακύνθου, έγινε ο εόρτιος Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄, ο οποίος ομίλησε κατάλληλα προς τους εκκλησιασθέντες.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου