Κυριακή Βαΐων, 9 Απριλίου 2023, στον Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Νικολάου των Ξένων Ζακύνθου. Στην εόρτια Θεία Λειτουργία προέστη ο οικείος Ποιμενάρχης, Σεβ. Μητροπολίτης Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄, ο οποίος ομίλησε εμπνευσμένα προς το πολυπληθές εκκλησίασμα. Για όλα τα εθιμικά κλπ τελετουργικά είχε φροντίσει ο Εφημέριος, Οικονόμος Σταυροφόρος Διονύσιος Τσουκαλάς.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου