Πρωί Παρασκευής, 2ας Φεβρουαρίου 2018, στον Ναό της Πεφανερωμένης πόλεως Ζακύνθου, όπου τιμάται η σεβάσμια δεσποτικο-θεομητορική εορτή της Υπαπαντής του Κυρίου. Χοροστάτησε ο οικείος Μητροπολίτης Σεβ. Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄, ο οποίος ομίλησε κατάλληλα προς το εκκλησίασμα. Παρέστη, συμπροσευχόμενος στο Ιερό Βήμα, ο Σεβ. Μητροπολίτης Δωδώνης κ. Χρυσόστομος.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου