Σήμερα, Κυριακή των Αγίων Πάντων, 14.6.2020, τελέστηκε η Θεία Λειτουργία, ιερουργούντος του Μεγάλου Αρχιμανδρίτου κ. Βησσαρίωνος και συμπροσευχομένων του Οικουμενικού Πατριάρχου μας κ.κ. ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΥ, ο οποίος από εχθές βρίσκεται στη Σχολή, και του Καθηγουμένου, Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού. Εκκλησιάστηκαν πιστοί από το νησί, τηρουμένων των μέτρων προστασίας για την καταπολέμηση της πανδημίας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου