Ο Οικουμενικός Πατριάρχης Βαρθολομαίος χοροστάτησε απόψε, Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020, κατά την Ακολουθία του Εσπερινού στον πανηγυρίζοντα Ι. Ναό Αγίου Δημητρίου στα Αγρίδια της Ίμβρου, απ' όπου και τα σχετικά στιγμιότυπα που παραθέτουμε εδώ, προερχόμενα από τον πάντα καλώς ενημερωμένο ιστότοπο Φως Φαναρίου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου