Κυριακή των Αγίων Πατέρων της εν Χαλκηδόνι Δ΄ Οικουμενικής Συνόδου και μνήμη της Αγίας Μαρίνης, 17.7.2022, στον πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου, ιερουργούντος του Αρχιμανδρίτου κ. Γρηγορίου Φραγκάκη, Αρχιγραμματέως της Αγίας και Ιεράς Συνόδου του Οικουμενικού Θρόνου, συμπροσευχομένου δε, στο ιερό Βήμα, του Οικουμενικού Πατριάρχου κ.κ. Βαρθολομαίου Α΄. Στο τέλος ο Πατριάρχης διένειμε στο εκκλησίασμα το αντίδωρο και ευλογίες.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου