Τώρα, στο μοναστήρι του Αγίου Πορφυρίου του Καυσοκαλυβίτου, Μήλεσι Αττικής. Ο άγγελος της Νιγηρίας, ο ηγαπημένος φίλος μας, ο δυναμικός ιεράρχης του δευτερόθρονου Πατριαρχείου, ο ανδρείος υπερασπιστής της καθαρής Θεολογίας, των ιερών Κανόνων και των δικαίων της Ορθοδοξίας, ο απλούς εν τη μεγαλοπρεπεία του, κείται ολοένα προ των θυρών του Ουρανού άπνους. Ασπαζόμαστε ταπεινά και αγαπητικά το σεπτό λείψανό του και αναφωνούμε από καρδίας: Ιεράρχα Αλέξανδρε, θυμήσου μας στο Εκεί που μεταβαίνεις!!!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου