Πρωί Κυριακής Β΄ Νηστειών, 31ης Μαρτίου 2024, στον Ναό της Παναγούλας Βανάτου εν Ζακύνθω, τελέσθηκε η Θεία Λειτουργία και η μνήμη του Αγίου Γρηγορίου του Παλαμά, από τον Εφημέριο π. Παναγιώτη Καποδίστρια, ο οποίος ομίλησε σχετικά προς το εκκλησίασμα. Έψαλαν κατανυκτικά οι κ.κ. Χρυσοβαλάντης Δρογγίτης και Σπυρίδων Δρογγίτης , πατέρας και γιος.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου