Με λαμπρότητα εορτάστηκαν τα Θεοφάνεια στον Μητροπολιτικό Ι. Ναό Αγίου Στεφάνου Παρισίων. Προεξήρχε ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Μελιτηνής κ. Μάξιμος συμπαραστατούμενος υπό του Πρωτοπρεσβυτέρου π. Παναγιώτη Ξενιτέλη. Παρέστησαν οι Διπλωματικές Αρχές της Κύπρου και της Ελλάδος, Άρχοντες του Οικουμενικού Θρόνου και περιορισμένος αριθμός πιστών, συμφώνως προς τους κανονισμούς της πολιτείας για την προστασία από τον κορωνοϊό.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου