Πρωί Κυριακής των Βαΐων, 28ης Απριλίου 2024, στον ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Νικολάου των Ξένων, προέστη αρχιερατικώς, κατά την τελεσθείσα θεία Λειτουργία της ημέρας, ο οικείος Ποιμενάρχης, Σεβ. Μητροπολίτης Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄. Συμπαρών και διακονών ο οικείος Εφημέριος, Οικονόμος Σταυροφόρος Διονύσιος Τσουκαλάς.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου