Ευχαριστούμε τους υπεύθυνους της καθημερινής Εφημερίδας της Ζακύνθου ΕΡΜΗΣ, ότι στο σημερινό φύλλο, (30.5.2014, αρ. 4364, σελ. 13) προτείνεται με όμορφο τρόπο στους αναγνώστες η εκδήλωση του Κέντρου Λόγου Μπανάτου ΑΛΗΘΩΣ της ερχόμενης Κυριακής, που αφορά στην τέχνη του Ιταλού ζωγράφου Τζόρτζιο Ντε Κίρικο.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου