Το Σάββατο, 9 Μαΐου 2015, πραγματοποιήθηκε ταξίδι της νεολαίας του Καθεδρικού Ναού Αγίου Γεωργίου Στοκχόλμης στο νησί Vaxholm, όπου οι νέοι είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στους χώρους του κάστρου και του μουσείου του νησιού και στη συνέχεια να ψήσουν και να απολαύσουν την ηλιόλουστη μέρα και να γνωριστούν μεταξύ τους. Το ταξίδι οργάνωσε ο συντονιστής νεότητος της Ι. Μητροπόλεως Σουηδίας κ. Νικόλαος Κίτσιος με τους συνεργάτες του. Τους νέους συνόδευσε μέχρι το λιμάνι ο Σεβ. Μητροπολίτης Σουηδίας κ. Κλεόπας και τους ευχαρίστησε για την ενεργό συμμετοχή τους στα εκκλησιαστικά δρώμενα και τις δραστηριότητες της τοπικής Εκκλησίας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου