Όπως είναι ήδη γνωστό, ο Σεβ. Μητροπολίτης Δωδώνης κ. Χρυσόστομος, ο οποίος άγει σήμερα τα ονομαστήριά του, επέλεξε να ταξιδέψει στην Κύπρο, ώστε στη Λευκωσία να συνεορτάσει με τον Μακ. Αρχιεπίσκοπο Κύπρου κ. Χρυσόστομο, παλαιό και σταθερό φίλο του και συμφοιτητή του. Από εκεί προέρχονται και οι φωτογραφίες, που μόλις λάβαμε από τον εξαίρετο φίλο μας και δημοσιογράφο Αριστείδη Βικέτο!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου