6 προς 7 Ιανουαρίου 2018 (24-25.12.2017, με το παλαιό ημερολόγιο), Χριστουγεννιάτικη Αγρυπνία στον Καθεδρικό Ναό του Αγίου Αλεξάνδρου Νέφσκι των Παρισίων. Της εόρτιας Ευχαριστιακής Συνάξεως προέστη ο Αρχιεπίσκοπος Χαριουπόλεως κ. Ιωάννης, Πατριαρχικός Έξαρχος των εν τη Δυτική Ευρώπη Ορθοδόξων Παροικιών Ρωσικής Παραδόσεως. Εκ μέρους του Σεβ. Μητροπολίτου Γαλλίας κ. Εμμανουήλ παρέστη ο Αρχιμανδρίτης Μάξιμος Παφίλης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου