Εσπέρας Παρασκευής, 16ης Μαρτίου 2018 (3/3, με το παλαιό ημερολόγιο) στον Καθεδρικό Ναό της Υπαπαντής του Κυρίου, χοροστατούντος του οικείου Μητροπολίτου Σεβ. Φιλαδελφείας κ. Βενεδίκτου. Πλην της Εικόνας της Θεομήτορος, στο κέντρο του Ναού υπήρχε για προσκύνημα το εξ Ιεροσολύμων Τίμιο Ξύλο, για πρώτη φορά μεταφερθέν στην Ιορδανία.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου