Πρωί Κυριακής της Πεντηκοστής 2020 στον Μητροπολιτικό Ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος στην πόλη Βίνιτσα της Ουκρανίας, της Ευχαριστιακής Συνάξεως προέστη ο οικείος Ποιμενάρχης, Σεβ. Μητροπολίτης Βίνιτσα και Μπαρ κ. Συμεών, Συνοδικός Ιεράρχης της Αυτοκεφάλου Εκκλησίας της Ουκρανίας. Έγινε, επίσης, δέηση υπέρ απαλλαγής εκ της Πανδημίας Covid-19.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου