Ενώπιον του Εσταυρωμένου σήμερα το πρωί, Μεγάλη Παρασκευή (30 Απριλίου 2021) στον Ναό της Παναγούλας Μπανάτου, έγινε η Ακολουθία των Μεγάλων Βασιλικών Ωρών και ακολούθως ο Εσπερινός της Αποκαθηλώσεως. Ομίλησε απ' άμβωνος ο ιερουργός Εφημέριος π. Παναγιώτης Καποδίστριας, ενώ έψαλε όμιλος καλλίφωνων Ιεροψαλτών.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου