Τρισαρχιερατική Θ. Λειτουργία ετελέσθη στον Ι. Καθεδρικό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου Wood Green, στο Βόρειο Λονδίνο, την Κυριακή της Σταυροπροσκυνήσεως. Προεξήρχε ο Σεβ. Αρχιεπίσκοπος Θυατείρων και Μεγάλης Βρεταννίας κ. Νικήτας, συλλειτουργούντων του Σεβ. Μητροπολίτου Κολωνείας κ. Αθανασίου και του Θεοφ. Επισκόπου Κλαυδιουπόλεως κ. Ιακώβου. Στο τέλος ετελέσθη Δοξολογία επ ' ευκαιρία των Εθνικών Επετείων της 25ης Μαρτίου και της 1ης Απριλίου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου