Η Κυριακή της Σταυροπροσκυνήσεως, 27η Μαρτίου 2022, τιμήθηκε δεόντως στη μικρή Ενορία Δράκα Ζακύνθυου, ιερουργούντος του οικείου Εφημερίου π. Ιωάννου Ρένεση, εκκλησιασθέντων δε, εκτός από ικανό αριθμό πιστών, του Βουλευτή Ζακύνθου κ. Διονυσίου Ακτύπη και του πρέσβεως επί τιμή κ. Χαραλάμπους Π. Μάνεση. Στο τέλος έγινε η Τελετή της Σταυροπροσκυνήσεως και αναπέμφθηκε ειδική Δέηση υπέρ καταπαύσεως του πολέμου στην Ουκρανία.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου