Ολίγοι πιστοί κατόρθωσαν να εκκλησιασθούν απόψε, εσπέρας Μεγάλης Δευτέρας, 18ης Απριλίου 2022, λόγω της διαρκούς βροχής και συχνά νεροποντής, στην Ακολουθία του Όρθρου της Μεγάλης Τρίτης, στον Ναό της Παναγούλας Βανάτου. Τον Εφημέριο, π. Παναγιώτη Καποδίστρια, πλαισίωσαν από το ψαλτήριο οι κ.κ. Δημήτριος Παπαδάτος και Σπυρίδων Δρογγίτης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου