Το δειλινό της Νιας Τρίτης, 19ης Απριλίου 2023, ο έγκριτος σκηνοθέτης Τώνης Λυκουρέσης, εξέχων Ζακύνθιος, επισκέφτηκε την έδρα του Μορφωτικού Κέντρου Λόγου Ενορίας Βανάτου "Αληθώς", όπου ξεναγήθηκε στην έκθεση Ζωγραφικής "Πάσχα χρωμάτων γοερών" της Κωνσταντίνας Δήμζα, που λειτουργεί κατ' αυτή την περίοδο στον χώρο της Βιβλιοθήκης. Εκεί τον δέχτηκε η Καλλιτέχνιδα και συναντήθηκε τον παλαιόθεν φίλο του και Εφημέριο Βανάτου, π. Παναγιώτη Καποδίστρια.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου